קייטנות מדע קיץ 2019

גם השנה משרד המדע והטכנולוגיה מסבסד הקיץ שבוע של קייטנות מדע ברשויות מקומיות ברחבי הארץ.

תכנית של משרד המדע והטכנולוגיה מציעה שבוע של קייטנת קיץ בתחומי מדע וטכנולוגיה בעלות מסובסדת. הפעילות תתקיים באמצעות הרשות המקומית במשך חמישה ימים בעלות של 80 ₪ לילד לפעילות לאחר סבסוד (לא כולל עלות הסעות). התכנית מיועדת לתלמידים שזה עתה סיימו כיתות א’-ו’. מטרת התכנית היא הגברת מוטיבציה בתחומי המדע והטכנולוגיה והחשיפה אליהם כבר בגיל צעיר. במסגרת התכנית, הקייטנה תתקיים בין הימים א-ה ולמשך 5 שעות ביום.

אייקון ילדים

Ytek בשיתוף הטכניון פיתחה תכנית להפעלת קייטנות מדעיות השמות  דגש על הפעלה  חוויתית ומהנה במגוון תחומי עניין: מתמטיקה, פיזיקה, רובוטיקה יזמות  וחדשנות.  

קייטנת מייקינג (למסיימי כיתות ה’-ו’). התלמידים יפגשו את עולם החדשנות בהקשר לרובוטיקה והנדסה. יושם דגש על פיתוח מוטיבציה פנימית ללימודי מדע וטכנולוגיה, התמודדות עם אתגרים וטיפוח מציונות בדרך חוויתית ומהנה. התלמידים יפתחו וירכיבו דגם של “רכב המח”ר” תוך שימוש ברכיבים אלקטרוניים ומכאניים שונים.

קייטנת רובוטיקה (למסיימי כיתות ג’-ד’). התלמידים יכירו את תחום הרובוטיקה תוך התנסות בסוגי רובוטים שונים. בנוסף ילמדו המשתתפים על חוקי תכנות וייחשפו לעקרונות פעולתם של חיישנים, בקרים ומעבדים.

קייטנת מתמטיקה ופיזיקה (למסיימי כיתות א’-ב’). מטרת הקייטנה היא המחשת מושגים מתחומי מתמטיקה ופיזיקה באופן חוויתי ומהנה תוך התנסות פעילה ובניית דגמים. בין הנושאים: בעיות תנועה, צורות גאומטריות ותכונותיהן, יחידות מדידה ועוד. יושם דגש על הסרת חשש ממתמטיקה ופיתוח יחס חיובי כלפיה באמצעות סביבת למידה טכנולוגית מתקדמת.

לבירורים נא ליצור קשר:

077-2013718 04-9554001